Komedianti aneb Všichni jsme Ubu. Amatérská scéna 2009, Pražský Tajtrlík
 
Další doporučení získal soubor Na holou Hořovice s inscenací hry Ludvíka „Říhy“ Řeřichy (s použitím textu A. Jarryho) Komedianti aneb Všichni jsme Ubu. „Zde máte možnost vidět Krále Ubu jako rodinné pimprlové divadlo. Celé představení má svižný rytmus.Výrazné herectví střídá muzika se zpěvy. Divadlo na divadle, kde se jako by mimoděk objeví chvilky zastavení a lidského setkání. Je pravda, že inscenace měla na přehlídce premiéru a vše ještě ani zdaleka nesedělo na „svém místě“, ne všechno bylo srozumitelné a dešifrovatelné, ale bylo zřejmé, že téma soubor má, ví, o čem chce mluvit, a zcela jistě ještě na inscenaci zapracuje.“  


Komedianti aneb Všichni jsme Ubu. Loutkářská Chrudim, zpravodaj

Představení začíná scénou s věčným kašpárkem, který uplácí uředníka. Pak střih. Parta komediantů přichází na prostranstvi k hospodě a snaží se přehrát nový kus, který má mít premiéru. Komedianti reptají a čekají neúspěch. Neb co se hrálo dříve, je vyzkoušené a oni mají hrát nějakou avantgardu. Přesto začínaji zkoušku (pimprlove divadlo – Krále Ubu). Zkouška je přerušována vstupy dalších postav či hádkami hlavnich protagonistů, kdy komediant je „zpracovávan“ po vzoru matky Ubu. Publikum je postaveno do role venkovských čumilů, voyerů.
Cele představení má svižný rytmus. Výrazné herectvi střidá muzika se zpěvy, jak už jsme u tohoto souboru zvyklí. Na publikum se valí energie z pódia a jsme svědky divadla na divadle, kde jakoby mimoděk se objeví chvilky zastavení a lidského setkání.
Pak se zase vše roztoči a každý je výrazný a sám. Přiběh je jakoby zašroubován a téma se opakuje několikrát za sebou, aby končilo u pimprlat.
V závěru představení přijíždí autor, a tak je již zakázaná premiera zachráněna, neb je známý pana starosty. Soubor byl nominován z pražskeho Tajtrlika.